Условия за прием (след бакалавър/магистър)

Готови ли сте да направите следващата стъпка в кариерата си? Магистърските ни програми са създадени, за да Ви оборудват с необходимите знания и умения, които ще Ви позволят да се откроите на пазара на труда и да постигнете успех в своята професионална област.

Прием по ДЪРЖАВНА поръчка за учебната 2024/2025 година се извършва за следните специалности:

  • Урбанизъм
  • Опазване на културното наследство
  • Управление на проекти в строителството
  • Управление на европейски инфраструктурни проекти
  • Инженерна екология

Повече информация относно изискванията към завършената специалност се предоставя в "Кратка характеристика на магистърските специалности".

Класирането на кандидатите за бройките по държавна поръчка се извършва от съответния факултет преди началото на учебната година.

Начало на обучението – от зимен семестър на учебната 2024/2025 година. За съобщения, срокове и документи, кандидатите следва да следят информацията на сайта на обучаващия факултет.

Документи за кандидатстване се подават преди началото на зимния семестър и след одобрение от факултета, се издава заповед за записване от отдел „Докторантури и продължаващо обучение“.

 

Бройки за прием

Срок на обучение

Урбанизъм (АФ)

10 (редовна форма)

1,5 г.

Опазване на културното наследство (АФ)

10 (редовна форма)

1,5 г.

Управление на проекти в строителството (СФ)

15 (редовна форма)

1 г.

Управление на европейски инфраструктурни проекти (ГФ)

(задочна форма)

1,5 г.

Инженерна екология (ХТФ)

(редовна форма)

2 г.

Начало на обучението за всички специалности: Зимен семестър
Годишна такса: 840 лв.
Семестриална такса: 420 лв.

  1. Приемат се студенти с придобито висше образование на образователно-квалификационна степен „бакалавър” и/или „магистър” и среден успех от дипломата за висше образование съгласно ЗВО най-малко добър. Конкретните изисквания към завършеното висше образование от съответна област и професионално направление съобразно Класификатора на областите на висше образование и професионалните направления, за всяка магистърска програма са предоставени в раздел „Кратка характеристика на специалностите” по факултети, като неразделна част от настоящия Правилник (приложение 3).
  2.  Кандидатите за магистърски програми подават в деканатите на факултетите следните документи:
    • Заявление до Ректора на УАСГ, одобрено от Декана на приемащия факултет;
    • Диплома за завършено висше образование и приложение към нея – оригинал и ксерокопие. След оформяне на документите и сверяване на данните, дипломата се връща на притежателя ú.
    • Ако дипломата е придобита в чуждестранно висше училище, кандидатите преминават през процедура за нейното признаване съгласно Наредбата за държавните изисквания за признаване на придобито висше образование и завършени периоди на обучение в чуждестранни висши училища, като за целта кандидатите трябва да се обърнат към отдел „Чуждестранни студенти и докторанти“. Процедурата следва да е приключила преди срока за подаване на документи за кандидатстване.
    • Други документи съобразно изискванията на съответните факултети и специалности. Деканатите на факултети представят в отдел „Докторанти и продължаващо обучение“ списъците и документите на одобрените кандидати за изготвяне на заповед за приемането им за студенти.
  3. Приетите за студенти представят в съответните факултетни канцеларии допълнително следните документи: попълнени 2 броя именника и студентска книжка (закупуват се от книжарниците), платежно нареждане (бордеро) за внесена такса за обучение или документ от ПОС терминално устройство в УАСГ, медицинско удостоверение, лични снимки (формат документи) – 3 броя, както и лична карта и ксерокопие от нея, която след проверка се връща.
  4. Срокове за подаване на документи: съобразно изискванията на съответните факултети, начало на обучението – от началото на съответния семестър съгласно графика на учебния процес.
  5. Такси за обучение (за български граждани и чужденци при условията и по реда, установен за българските граждани): Определят се от Академичния съвет и са в размер на семестриалната такса плюс държавната субсидия (за всички кратки платени магистърски програми и форми на обучение). За чужденци извън ЕС по чл. 95 ал. 8 от ЗВО таксата е съгласно РМС.
    Подробна информация за магистърските програми, както и изискванията към кандидатите за първоначално придобито висше образование от съответна област и професионално направление на Класификатора на областите на висше образование и професионалните направления, се съдържат в раздел „Кратка характеристика на специалностите” (приложение 3) по факултети като неразделна част от настоящия Правилник.
 
Телефони за консултации и въпроси:
+359 2 9635245/в. 460, +359 884068133
Кабинет: P212
Приемно време: 10 - 12 ч.
umo_adm@uacg.bg